AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 12.6.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Kuriozity

Máte-li něco zajímavého co stojí za zveřejnění v této rubrice pošlete nám to!


Škrabka s vyhříváním do autozapalovače
Při úklidu jsem našel po dědovi tuto škrabku na okna s vyhříváním do autozásuvky na 12 V. Nikdy jsem se s ničím podobným nestkal a proto si právem zaslouží být zde v kuriozitách. Bohužel krabice byla tak rozpadlá, že se z ní nepodařilo nic přečíst. Zatím jsem ji nezkoušel a myslím, že by svým odběrem proudu dala pěkně zabrat baterce a alternátoru.
Napište nám na info@trabantbrno.net jestli jste se s něčím podobným setkali.
Marian Konečný
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení


Trabant "obrněnec"
exkluzivní, zcela zaručené a pravdivé informace přímo od pramene


Mladý Trabantista
Klikni pro zvětšení Pan Figar ze Tří Dvorů u Kolína nám poslal foto svého syna Honzíka, který má také rád Trabanty...


Když chybí zkušenosti ….
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Mladý řidičsky nezkušený student si vyjel na výlet svým krásným a spolehlivým Trabantíkem. Na zpáteční cestě se mu zdálo, že Trabant "nějak divně jede" ale motor vrčel, řízení a ovládání také fungovalo, tak si to frčel stále dál. Až na dálnici při svižné jízdě se teprve ukázalo, proč auto divně jelo. Někde cestou píchl a když ušel vzduch, tak vůz začal trochu plavat, jenže na dálnici díky vysoké teplotě již protektor nevydržel a odloupnul se. Bohužel, vzal sebou i zadní zástěrku, ale jinak se nic nestalo Přišel o zástěrku a jednu pneu, musí však sehnat dvě stejné a získal zkušenost, , že když auto divně jede, tak něco není v pořádku. Navíc má kvalitní studijní materiál o konstrukci diagonálního pláště a krásnou podrážku k pohorkám.

Zveřejněno se svolením autora fotek, text M. Hanus


Mne to ani tak veľmi ako kuriozita v pravom slova zmysle nepríde, ale ako tak pozerám, celkom to sem pasuje;) Kamarátka sa rada umelecky realizuje, ja mám zasa vhodný objekt;) A slečna je fajn tiež, no nie? :) A ešte podotýkam, že modelka nemá 2 metre, to len ja mám 160cm :)
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení


Trabant je nesmrtelný!
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Zůstala Vám doma navíc převodovka a nevíte co s ní? Zde je dobrá rada pro domácí rožnění. Nestíháte čuníka natírat marinádou? Zařaďte nižší rychlost a budete stíhat! Utekl Vašemu noži zvláště chutný kousek masa, nečekejte až zase přijede, od čeho máte zpátečku?

Foto nám zaslal náš člen.


Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Při opravě motoru byl nalezen černý pasažér, ihned byl vysazen!Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Bezpečnostní klec na Trabanta

V Brně - Komárově na ulici Dornych je k vidění již po delší dobu takto vybavený Trabant. Asi před rokem jsem často viděl dva mladší kluky, jak s tímto vozem jezdili po městě a následně parkovali na nynějším místě. Po čase na voze objevila tato klec. Je celá šroubovaná, v žádném případě není snadno rozebíratelná a nelze ji jen tak sundat před jízdou a nasadit po jízdě. Předpokládám, že nebyla ani levnou záležitostí, neb je důkladná, na míru zhotovená, kvalitně zpracovaná, lakovaná a použitý spojovací materiál napovídá o dlouhodobém úmyslu ponechat vůz v kleci. Podle stavu poloprázdných pneu se zdá, že majitel, jinak asi velmi pečlivý, již delší dobu u vozu nebyl. Místo, kde vůz parkuje, je v ghetu se silně zastoupenou snědou jen velmi těžko přizpůsobivou menšinou (zde spíš většinou), proto celkem chápu toto pro vůz bezpečnostní opatření, ale kdyby někdo z Vás znal podrobnosti k této parkovací raritě, napište nám, jistě by to zajímalo i ostatní.

Habr


Klikni pro zvětšeníPeter Hruboš vzkazuje: "ani na východ sa nebojíme ;-)

Klikni pro zvětšeníPeter Hruboš nám opět doplnil rubriku kuriozity o další obrázek z výletu. Děkujeme za příspěvek!
Připojujeme i komentář autora:
Takto ma odfotila priateľka na lyžovačke v rakúskych Alpách. Nevyzerá tá fotka ako z dobových materiálov, taká trocha šedivá? Na fotke je v pozadí vrch Kitzsteinhorn, pri Salzburgu.

Reklama na rockový festival v Holandsku

klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


Trabant Gedenkstätte

Klikni pro zvětšení Dieses Trabant hab ich ganz zufallig gefunden. Zwisschen Laar und Emlichheim, an die Höllandische grenze. Schön nicht?
G. Westerhof, The Netherlands

Z Itálie

Obrázky od Petera Hruboše z obírání jablek ze severní itálie. Možná, že tyto obrázky nejsou z nejlepších kuriozit, ale určitě fandy potěší více než Trabant otočený na bok po řádění nějakých blbečků... Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení© Marian Konečný